Seriál

Vyberte najobľúbenejší nový slovenský seriál.

Stačí ak pošlete do 2. 4. 2019 SMS na číslo 6663 v tvare: PLS(medzera) serial (medzera) odpoveď 1-7 (medzera) priezvisko, meno, ulica, číslo domu, mesto, PSČ. Cena spätnej SMS je 0,50 € s DPH.

1. Oteckovia

Seriál je inšpirovaný čilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu, konkrétne telenovely Señores Papis z roku 2014. Aktuálne patrí k najsledovanejším seriálom televíznej stanice Markíza.  Ide o rodinný seriál zo života štyroch mladých mužov – otcov, z ktorých každý zápasí s úlohou rodiča po svojom. Nechýba im zodpovednosť a snaha nájsť si stabilné miesto vo svete matiek. Ich život odzrkadľuje reálne situácie, s ktorými sa otcovia bežne stretávajú.  Každý z nich zápasí s úlohou otca po svojom a každý z nich má svoje lepšie ale aj horšie chvíľky. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily.
Hodnotenie ČSFD: 38%

2. Panelák:

Ide o najdlhšie vysielaný slovenský televízny seriál z produkcie TV JOJ. Pôvodne sa vysielal ako denný seriál od februára 2008  až do júna 2015, kedy bola odvysielaná finálna epizóda 15.série. Neskôr v roku 2017 po dlhšej odmlke vrátil seriál s novou 16. sériou. Spolu bolo odvysielaných 1346 častí.  Veľká seriálová „paneláková“ rodina, ktorú od samého začiatku tvorili známi slovenskí herci, zažila mnohé príchody nových tvárí či odchody stálic . Zárukou úspechu seriálu sú aj dejové linky inšpirované každodenným životom a situačný humor.
Hodnotenie ČSFD: 19%

3. Kriminálka Staré mesto:

Ide o Slovensko – český kriminálny seriál zo súčasnosti z prostredia starej Bratislavy. V seriáli sa v jednej z hlavných úloh objavila slovenská herečka Zuzana Fialová a herec Milan Lasica. Prvá séria sa vysielala od 20. septembra do 1. novembra 2010. Druhá séria sa vysielala od 24. októbra do 28. novembra 2013. V autorskom tíme medzi inými figuruje aj meno Dominika Dána, aktuálne najpopulárnejšieho slovenského spisovateľa detektívnych románov.
Hodnotenie ČSFD: 54%

4. Milenky

Je to slovenský dramatický televízny seriál z produkcie TV Markíza, ktorý mal premiéru 2. marca 2018. Je adaptáciou úspešného britského formátu Mistresses z portfólia BBC. Seriál ukazuje životy štyroch priateliek – právničky, lekárky, realitnej maklérky a ženy v domácnosti – vo veku od 30 do 40 rokov, ktoré sú plné protikladov. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej ceste životom, pričom sú si navzájom veľkou oporou.
Hodnotenie ČSFD: 65%

5. Ordinácia v ružovej záhrade

Slovenský seriál, inšpirovaný českým seriálom Ordinace v růžové zahradě. Vysielala ho televízia Markíza od roku 2007 do júna 2012. Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky.
Hodnotenie ČSFD: 10%

6. Horná Dolná

Seriál je postavený na vtipných príbehoch svojráznych dedinských postavičiek. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je vo voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Seriál bol vysielaný v rokoch 2015 až 2019.
Hodnotenie ČSFD: 49%

7. Susedia:

Sú najúspešnejší slovenský televízny sitkom, vysielaný v rokoch 2006 – 2007 a 2018 – 2019. Seriál  vznikol na základoch postáv vytvorených Petrom Marcinom a Andym Krausom v kabaretoch Twister, Uragán a Hurikán. Dve manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život.
Hodnotenie ČSFD: 54%